خط چشم مناسب انواع چشم کدام است؟

خط چشم مناسب انواع چشم کدام است؟

در ارائه این مطلب می‌خواهیم  پیرامون برسی و شناخت خط چشم مناسب انواع چشم برای  بانوان بپردازیم. خط چشم  یکی از اصلی‌ترین مواد آرایشی بین بانوان است. هم‌چنین ابتدا درباره اهمیت آرایش کردن در بانوان صحبت می‌کنیم.  اهمیت آرایش چشم در زیبایی در بانوان را نیز مورد برسی قرار می‌دهیم. برای بسیاری سؤال پیش می‌آیدکه چرا زنان آرایش می‌کنند؟ چرا آرایش کردن برای زنان مهم است؟ با توجه به اینکه لوازم آرایشی قیمت بسیار گرانی دارد، اما بازهم بازار لوازم آرایشی همیشه داغ است. یک نکته در مورد لوازم آرایشی که بین بانوان اهمیت دارد؛ مدت‌زمان ماندگاری لوازمآرایشی روی صورت است. درواقع لوازم آرایشی که مدت بیشتری روی صورت تثبیت شود؛ در بین بانوان محبوب‌تر واقع است. درواقع می‌توان گفت بیشتر مورد استقبال واقع می‌شوند.

همچنین بخوانید: بهترین لوازم‌آرایش و نکاتی که باید راجع به نحوه ی آرایش بدانیم

اهمیت آرایش در بین بانوان

آرایش از زمان‌های قدیم تابه‌حال  در میان بانوان بسیار اهمیت داشته است.  این روزها هم یکی از صنایع پرفروش می‌باشد. یکی از اعضای بدن که با اعمال آرایش بر روی آن زیبایی بسیاری به خود می‌گیرد؛ چشم است. چشم با استفاده از خط چشم می‌تواند زیبایی زیادی را بگیرد.

 بهتر است خط چشم مناسب خود را انتخاب کنید. اگر خط چشم خوب نباشد؛ نمی‌تواند زیبایی لازم را ایجاد کند. حتی می‌تواند آرایش شما را خراب کند.

یکی از اصلی‌ترین و چالش‌برانگیزترین قسمت‌های آرایشی چشم است. برای داشتن آرایشی اصولی باید تمام نکات حرفه‌ای را رعایت کنید.  یکی از این موارد انتخاب درست لوازم آرایش است. از مهم‌ترین لوازم آرایش، خط چشم مناسب انواع چشم است. خط چشم برای زیبایی و درخشان نمودن چشم‌ها استفاده می‌شود. اگر در استفاده از آن دقت شود؛ زیبایی بسیاری به چشمان شما خواهد بخشید.

امروزه در بازار پررونق لوازم آرایشی انواع مختلفی از خط چشم وجود دارد. علاوه بر دقت در انتخاب باید به شناخت و برسی خط چشم مناسب انواع چشم اهمیت دهیم.

خط چشم و انواع آن

خط چشم‌ها یکی از محصولات آرایشی هستند. خط چشم‌ها درواقع قابی برای چشم ها درست می‌کنند. خط چشم می‌تواند به چشم‌ شکل دهد. همچنین خط چشم‌ها این می‌توانند که چشم‌های شماکوچک‌تر یا بزرگ‌تر جلوه دهد.

امروزه در بین خط چشم‌ها، خط چشم‌های مایع پر طرفدارترین هستند. درگذشته خط چشم‌های کیک مانند بسیار پرطرفدار بودند. خط چشم هایی که امروزه در بازار هستند بسیار متنوع هستند. بنابراین شناخت خط چشم مناسب انواع چشم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

خط چشم‌های مایع همواره حاوی آب، ماده‌ی ژل کننده، ماده رنگی و ماده خیس‌کننده می‌باشند. همچنین در فرمولاسیون ساخت بسیاری از خط چشم‌ها, الکل نیز هست. لازم به ذکر است که هرکدام از لوازم آرایشی دارای تاریخ انقضا می‌باشندهمین‌طور خط چشم هم از این قانون تبعیت کرده است.

به‌عنوان‌مثال رژ لب، سایه چشم و… دارای 2 سال تاریخ انقضا می‌باشند. اما خط چشم‌ها یک سال تاریخ انقضا دارند.

همچنین بخوانید: بهترین مارک پنکک برای هر صورت

خط چشم مناسب انواع چشم

در ادامه نکات مهمی در خصوص خط چشم‌های رنگی مطرح می‌کنیم. همچنین درباره آشنایی بیشتر با رنگ‌ها سخن می‌گوییم. بعد به این سوال پاسخ‌خواهیم داد. چطور رنگی مناسب بارنگ چشم خود انتخاب کنید؟

باوجود تنوع رنگی خط چشم‌ها در بازار لوازم آرایشی، حق انتخاب‌های زیادی دارید. اکثر بانوان به استفاده از رنگ مشکی و قهوه‌ای تمایل بیشتری دارند. شمابا انتخاب رنگ‌های زیبا و متنوع دیگر می توانید علاوه بر جذابیت چشم‌ها، آرایشی متفاوت را تجربه کنید.

بنابراین بهتر است رنگ مناسب چشم‌های خود را بهتر بشناسیم. رنگ چشم‌ها، اولین عامل تعیین‌کننده رنگ خط چشم شما خواهند بود. اصلی‌ترین هدف کشیدن خط چشم، خلق نگاهی عمیق و زیبایی هر چه بیشتر چشم‌ها است. بنابراین انتخاب رنگ مناسب و هماهنگ بارنگ چشم‌های شما اهمیت زیادی دارد.

مهم ترین رنگ های چشم ها در دنیا و خط چشم مناسب انواع چشم های رنگی و غیر رنگی

 • چشمان قهوه ای
 • چشمان آبی
 • چشم سبز یا فندقی
 • چشمان مشکی

دقت کنید که این رنگ‌ها مرسوم‌ترین ها هستند. در هر کشوری می‌توان رنگ‌های دیگری هم یافت. برای مثال در ایران چشمان مشکی و قهوه‌ای رایج‌ترین هستند.

چشمان قهوه ای

در این حالت در انتخاب رنگ خط چشم آزادی بیشتری دارید. اکثر رنگ‌ها برای چشمان قهوه ای مناسب و زیبا هستند.

چشمان آبی

اگر رنگ چشمان شما به رنگ آبی است، خط چشم قهوه‌ای یا برنز، بهترین گزینه است. زیرا عمق دریایی چشم‌های شما را چندین برابر می‌کنند. از دیگر رنگ‌های مناسب می‌توان به خاکستری، بنفش و حتی خود آبی اشاره کرد. به خاطر داشته باشید، اگر آبی را انتخاب می‌کنید، باید تیره‌تر از رنگ چشم‌های شما باشد.

چشمان سبز یا فندقی

چشم‌های سبز  و فندقی، با خط چشم‌های بنفش یا قهوه‌ای، جذاب می‌شوند. چشم‌های فندقی می‌توانند خط چشم‌های طلایی نیز بزنند.

خط چشم مناسب انواع چشم 
 • خط چشم زغالی
 • خط چشم مشکی
 • خط چشم آبی ملوانی
 • خط چشم نقره ای

برای خرید بهترین خط چشم کلیک کنید!

بخوانید :   راه انتخاب و مصرف ضدیخ خودرو و نکاتی که باید درباره ی تاثیرات ضدیخ بدانیم

انواع چشم و خط چشم مناسب انواع چشم

 • چشمان درشت
 • چشمان گودرفته
 • چشمان ریز
 • چشمان بافاصله
 • چشمان گرد

در ادامه با هر کدام آشنا می شویم. امیدواریم مفید باشد. 

اگر چشمان شما درشت هستند

 خط چشم پهن کاملاً برای شما برازنده است. همچنین داخل چشم را سیاه کنید. وقتی داخل چشم سیاه  کنید، چشم کوچک‌تر و گردتر می‌شود.

برای خرید خط چشم مناسب کلیک کنید!

اگر چشمان شما گودرفته باشد

خط چشم مناسب انواع چشم برای چشمان گودرفته کمی نیاز به برسی بیشتر دارد. بهتر است در انتخاب آن دقت کنید.

نباید داخل چشم‌ها  و یا اطراف آنها را سیاه کنید. زیرا چشم‌هایتان خیلی ریز و گودرفته جلوه می‌دهد. بهترین حالت یک خط چشم  باریک و ظریف است. البته سایه‌های روشن هم به این هدف شما کمک می‌کنند.

اگر چشمان شما ریز هستند

در این حالت باید درشت جلوه کنند. برای این کار بهتر است از بالا و پایین بکشید. وقتی خط چشم پایین را بکشید؛ چشم‌ها درشت‌تر جلوه می‌کنند.

اگر چشمان بافاصله از هم هستند

شما نباید خط چشم خود را از ابتدا بکشید. بهتر است از خط چشم نیمه استفاده کنید. در این نوع چشم بیشتر روی انتهای چشم کار کنید. یعنی از نصف پایانی یا یک سوم انتهایی آن کار کنید. به این دلیل که فاصله بین چشم‌هایتان را بیشتر جلوه می‌دهد.

اگر چشمان شما گرد هستند

شما باید آنها را کشیده نشان دهید. برای این کار نیمه ابتدایی چشم را خطی بسیار باریک بکشید. بعد تا انتها آن را پهن کنید. بهتر است گوشه خارجی چشم را بکشید. این کار باعث می‌شود چشم کشیده‌تر  به نظر برسد و گردی آن را بپوشاند.

برای خرید خط چشم مناسب خود کلیک کنید!

در پایان بهتر است مروری بر کل متن داشته باشیم. مهم‌ترین المان‌های انتخاب خط چشم مناسب انواع چشم:

 • رنگ چشم
 • مدل چشم
 • رنگ آرایش
 • رنگ لباس
 • مدل کشیدن خط چشم

خط چشم مناسب انواع چشم در این مقاله برسی شد. اگر آخر این مقاله را به خوبی بخوانید؛ خواهید دانست پنج المان مؤثر در انتخاب شما وجود دارد. هرکدام به‌اندازه خود مؤثرند

محصولات پیشنهادی

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها